برگزاری رویداد «گردشگری، فناوری و آینده»

 

 

 

 

 شهر شیراز اسفند ماه ۱۴۰۱ میزبان رویداد ملی گردشگری، فناوری و آینده بود.
 هدف اصلی برگزاری این رویداد، که توسط شرکت همیارنت وابسته به سازمان همیاری شهرداری های استان فارس برگزار شد، تقویت اکوسیستم کارآفرینی از طریق آموزش علمی و عملی به افراد مشتاق به راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی و اجرایی‌کردن  یده، مطابق با اصول علمی کسب ‌وکار بود. استارتاپ ویکند این رویداد در تاریخ 10 لغایت 12 اسفندماه در شیراز برگزار شد. علاقه‌مندان به شرکت در رویداد ملی استارتاپ ویکند گردشگری، فناوری و آینده می‌توانند ازطریق سایت https://event.hamyar.net اقدام به ثبت‌نام در این رویداد نمودند. همچنین امکان اسکان شرکت‌کنندگان غیربومی در دوران برگزاری رویداد (۱۰ الی ۱۲ اسفندماه) تدارک دیده شده بود.
 محورهای اصلی رویداد ملی گردشگری، فناوری و آینده عبارتند از: 
 v فناوری و گردشگری دسترس‌پذیر 
 v فناوری و گردشگری و اقتصاد شهری 
 v فناوری و گردشگری مذهبی، تاریخی - فرهنگی، تجاری، رویداد، سلامت، خوراک و اکوتوریسم شهری 
 v فناوری و بیمه، خدمات مالی و پشتیبان 
 v فناوری و حمل‌ونقل گردشگری 
 v فناوری و گردشگری خلاق و تجربه‌محور 
 v فناوری و گردشگری از راه دور 
 v فناوری و میراث ناملموس و فناوری و صنایع دستی و هنرهای سنتی
 تسهیل ارتباط بین ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران، بازسازی رونق استارتاپ‌های گردشگری شیراز پس از کرونا، توسعه روابط و اشتراک تجربیات گردشگری در حوزه فناوری و تسهیل فرآیند بازاریابی برای ذینفعان گردشگری از جمله چشم‌اندازهای رویداد استارتاپ گردشگری فناوری، گردشگری و آینده بود. در این رویداد آموزشی و تجربی۳ روزه، برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان به استارتاپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و فعالان گردشگری گرد هم آمدند تا در طی ۵۴ ساعت ایده‌های خود را مطرح و با تشکیل گروه؛ روند اجرای ایده خود را با راهنمایی اساتید و منتورهای متخصص در قالب بوم مدل کسب و کار تدوین کردند.
 

 

میزبانی از جوانان صاحب ایده های نوآور و خلاق از سراسر ایران و استان فارس نظیر عزیزان مجموعه بهزیستی در قالب دو گروه و همچنین از مناطق محروم و دورافتاده کشور و روستاهای استان فارس و سایر شهرهای ایران از جمله اقدامات صورت گرفته در این رویداد بود. این رویداد با هدف شناسایی، توانمندسازی و همراهی صاحبان ایده جهت رشد و شکوفایی در بازار و رفع نیازمندیهای حوزه صنعت گردشگری صورت پذیرفت. یکی از اقدامات مؤثر در رویداد حضور سرمایه گذاران کشوری از جمله دو هلدینگ بزرگ بانکی جهت ارزیابی ایده ها و اختصاص منابع مالی به آنها به منظور تجاری سازی محصول بود. علاوه بر سرمایه گذاران، نماینده و مشاور وزیر محترم وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مدیران ارشد دستگاه های اجرایی و اساتید و رؤسای دانشگاه ها در رویداد حضور بهم رسانده و از توانمندیهای شرکت کنندگان در رویداد بازدید نمودند.

 در پایان مهندس بنان ماه مدیر عامل شرکت همیارنت ضمن تشکر از همراهی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس و حمایت و حضور مدیران ارشد استانی ، اساتید دانشگاه ها و فعالان حوزه گردشگری و قدردانی از حضور نماینده ویژه وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری در رویداد از تداوم برگزاری این رویدادها خبر داد.

  بنان ماه در قسمتی از صحبت های های خود به حضور 45 ایده در قالب 130 نفر از جوانان نخبه کشور خبر داد و اظهار نمود : حضور این افراد از بیش از ده استان و مناطق محروم، انگیزه برگزاری رویدادهای استارتاپی را دو صد چندان کرد و در حال برنامه ریزی جهت تداوم این فعالیت در دپارتمان آموزش شرکت، که یکی از رسالت های اصلی شرکت همیارنت می باشد خواهیم بود.